AgroMalibu24.pl to portal informacyjny, za pośrednictwem którego można kupić części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych
Blog Porady

Jak długo ciągnik może pracować bez remontu?

Jak długo ciągnik może pracować bez remontu?

Jak długo ciągnik może pracować bez remontu?

Jeśli zadałbyś to pytanie inżynierowi rolnictwa lub doświadczonemu mechanikowi, powiedziałby Ci, że jest to sprawa indywidualna, ponieważ wszystko zależy od modelu ciągnika, producenta, warunków pracy i jakości użytych materiałów eksploatacyjnych. A także na terminowości przeglądów technicznych, planowych napraw i montażu części zamiennych o odpowiedniej jakości.
Weźmy na przykład jeden popularny model ciągnika, John Deere 8430. Ciągnik serii 8000 jest bardzo popularny wśród rolników, ponieważ może współpracować z każdym osprzętem używanym w rolnictwie i doskonale radzi sobie z transportem ładunków, nawet w trudnych warunkach.
Wszechstronność tego ciągnika, jego wydajność i oszczędność paliwa przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji. Jeśli ciągnik jest obciążony pracą przez 1500 i więcej godzin rocznie i zachowane są powyższe warunki techniczne, to może pracować 10-15 lat przed remontem, zwracając w pełni swoje koszty i wydatki eksploatacyjne.

Co sprawia, że ciągnik nie może pracować z pełną wydajnością przez 10 lub więcej lat?

Przede wszystkim jest to nieuczciwe podejście do maszyny, które skraca okres jej eksploatacji. Gdy olej napędowy nie spełnia wymagań, gdy kontrola techniczna jest przeprowadzana formalnie, a nie regularnie, gdy części zamienne nie są wykorzystywane w odpowiednim czasie i nie odpowiadają charakterystyce urządzenia.
W ciągnikach John Deere awarie zdarzają się rzadko, ale aby nie stały się częstsze, ważne jest, aby odpowiednio wcześnie reagować na awarie części lub materiałów eksploatacyjnych. Kiedy urządzenie lub podzespół osiąga etap wycofania z eksploatacji, staje się nieopłacalne, ponieważ koszty wzrastają ponad normalne zużycie.
Na przykład, wpływa to na stopień zużycia i koszty eksploatacji mechanizmu korbowego ciągnika:
-jakość paliwa (zawartość siarki);
-Jakość oleju (obecność dodatków, stopień oczyszczenia);
-Jakość konserwacji – dokładne określenie zużycia poprzez stan materiałów eksploatacyjnych, prawidłową regulację i niezawodność używanych części zamiennych.

Oferujemy Państwu sprawdzone części zamienne, materiały eksploatacyjne i oleje JOHN DEERE. Przy zakupie części u nas. Otrzymujecie Państwo jakość za przyjemną cenę.