AgroMalibu24.pl to portal informacyjny, za pośrednictwem którego można kupić części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych
Blog

Szef rządzącej partii Polski wyznaczył „stolicę rolnictwa”

Szef rządzącej partii Polski wyznaczył „stolicę rolnictwa”

Miasto Zamość, położone w województwie lubelskim, ma stać się „stolicą rolnictwa” kraju – powiedział 23 października Jarosław Kaczyński, szef rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, przemawiając do mieszkańców miasta, Polska Prasa Agencja zgłosiła.

„Musimy tu stworzyć rodzaj stolicy polskiego rolnictwa” – powiedział Kaczyński. „Idziemy w tym kierunku” – podkreślił.

Prezes PiS wyjaśnił, że Zamość i okolice mają najlepszą ziemię w Polsce. To tutaj rolnictwo kwitnie w dużym stopniu i na mniejszej ziemi można zarobić na życie niż w innych regionach kraju – powiedział Kaczyński.

Należy przypomnieć, że w Polsce trwa kryzys energetyczny, spowodowany odrzuceniem rosyjskich surowców energetycznych, w szczególności gazu. Jej wysokie koszty i niedobory dotknęły polskie nawozy azotowe, których produkcję w tej chwili wspiera jedynie poważne wsparcie ze strony państwa.

W Polsce trwa hiperinflacja, która dotknęła rolnictwo i przemysł spożywczy. Doprowadziło to do poważnego wzrostu cen lokalnych produktów piekarniczych i mlecznych.