AgroMalibu24.pl to portal informacyjny, za pośrednictwem którego można kupić części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych
Blog

Polsce grozi spadek produkcji i eksportu żywności

Polsce grozi spadek produkcji i eksportu żywności

Polska stoi w obliczu spadku produkcji żywności i eksportu rolnego z powodu niedoboru nawozów w związku z antyrosyjskimi sankcjami, powiedział 22 września przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Wsi Ardanowski, pisze dziennik Fakt.

„Przy wygórowanych cenach nawozów w przyszłym roku plony mogą się zatrzymać, a nawet spaść. A potem może się okazać, że w nadchodzących latach będzie mniej żywności ”- powiedział Ardanovsky.

Na wczorajszym posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa i Wsi omówiono obecną sytuację i perspektywy rynku żywności. Jednym z głównych tematów spotkania był wpływ rosnących cen energii na rolnictwo.

„Oczywiście zmniejszy się przede wszystkim eksport, bo najważniejszy jest rynek krajowy. Może się okazać, że ze względu na ogromne koszty w rolnictwie i niepokoje, na które zwracają uwagę rolnicy, niestety będziemy musieli ograniczyć produkcję żywności w Polsce – dodał Ardanovsky.