AgroMalibu24.pl to portal informacyjny, za pośrednictwem którego można kupić części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych
Blog

Nowa era informacji w firmie Massey Ferguson

Nowa era informacji w firmie Massey Ferguson

Massey Ferguson, globalna marka AGCO, ogłasza początek nowej ery informacji wraz z wprowadzeniem bezprzewodowych danych o maszynach i danych agronomicznych, jak również kompleksowego pakietu usług rolniczych w celu poprawy wydajności, produktywności i rentowności firmy.

MF Connect jest obecnie standardowym wyposażeniem wszystkich ciągników i kombajnów Massey Ferguson serii 8 i 7 dostarczanych przez AMACO Ukraina. Ten system telemetryczny, objęty trzyletnią subskrypcją, zapewnia bezproblemową transmisję danych dotyczących wydajności maszyny. Wraz z nowym systemem Agrirouter, który przesyła dane agronomiczne bezpośrednio do oprogramowania sterującego maszyny, Massey Ferguson zapewnia pełną łączność bezprzewodową.

Dzięki MF Connect użytkownicy mogą monitorować cały park maszynowy. Dostarcza on informacji o aktualnej pozycji maszyny, jej ruchu, prędkości i godzinach pracy, a także o rzeczywistym zużyciu paliwa i AdBlue.

Wszystkie te dane można przeglądać na bezpiecznej stronie internetowej. Dostęp do niego można uzyskać z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Za zgodą klienta, dealerzy mogą uzyskać dostęp do informacji takich jak CAN, komunikaty o błędach, jak również ostrzeżenia dotyczące konserwacji lub naprawy.

Uniwersalna wymiana danych

Agrirouter jest uniwersalną platformą informacyjną, która pozwala użytkownikom na wymianę danych pomiędzy flotami maszyn różnych producentów. W tym samym czasie, może przesyłać lub odbierać dane z różnych produktów oprogramowania i dostawców oprogramowania do zarządzania sprzętem, i pomaga komunikować się z wykonawcami, konsultantami i klientami.

N.B. Agrirouter – nowa odsłona technologii cyfrowej dla rolnictwa

Technologia internetowa Agrirouter jest prosta i bezpieczna. Nie przechowuje żadnych danych – po prostu przesyła je do dowolnego urządzenia wybranego przez użytkownika. Tak więc, za zgodą właściciela, można skonfigurować dostęp dla stron trzecich do przesyłania danych dotyczących zabiegów polowych, zaleceń dotyczących opryskiwania bezpośrednio do operatora maszyny lub do innych osób: użytkowników, wykonawców lub agronomów.

Co ważne, ponieważ jest “neutralny”, informacje mogą być przenoszone pomiędzy heterogenicznymi systemami – oprogramowaniem, zarządzaniem danymi i maszynami. Współpracuje z istniejącym oprogramowaniem i szeroką gamą urządzeń od coraz większej liczby producentów.

Łatwy w konfiguracji i obsłudze, działa automatycznie w tle, upraszczając procesy i pomagając zwiększyć produktywność i rentowność.
Obecnie dostępny w języku angielskim, francuskim i niemieckim, system kompatybilny z ISOBUS jest szybko przyjmowany przez wielu wiodących producentów jako nowy “standard branżowy” już w pakietach podstawowych.

System, który jest gotowy do użycia

Terminal Massey Ferguson Datatronic 5, który stanowi standardowe wyposażenie maszyn samojezdnych Massey Ferguson, zapewnia pełną kontrolę i informacje dla operatora.

Oprócz sterowania wszystkimi funkcjami ciągnika, może on również sterować urządzeniami zgodnymi z ISOBUS i jest gotowy do uruchomienia wszystkich elementów pakietu MF Technologies Suite. Należy do nich automatyczne kierowanie MF Guide jak również MF Section and Rate Control, które może obsługiwać do 36 sekcji i 5 produktów.

Alternatywnie, funkcje te mogą być również sterowane z opcjonalnego terminala Fieldstar 5 z ekranem dotykowym.

Datatronic 5 jest gotowy do instalacji i wyposażony w oprogramowanie TaskDoc do tworzenia ewidencji pól, map aplikacyjnych, ewidencji zużycia paliwa, raportów pracy oraz do dokładnego rejestrowania wszystkich kosztów na hektar.

Dodatkowym atutem w zarządzaniu operacjami jest TaskDoc Pro, który umożliwia transfer tych danych poprzez Agrirouter do oprogramowania zarządzającego zakładem użytkownika.

Cyfrowy portal klienta

MyMF to nowy portal cyfrowy, który zapewnia spersonalizowane usługi cyfrowe dla firmy Massey Ferguson. Tutaj użytkownicy mogą nie tylko zarządzać swoimi maszynami i danymi, ale także tworzyć profile “Moje gospodarstwo” i “Mój zespół” oraz “Moje maszyny i flota” w MF Connect. Pokazuje on szczegółowe informacje o gwarancjach, wszelkich alarmach i pomaga śledzić plany finansowe.

W serwisie MyMF dostępne są również samouczki i szkolenia, za pomocą którego można kupować części zamienne, akcesoria, a nawet konfigurować nowe maszyny i przeglądać aktualne oferty dealerów.


Jeśli szukasz części do Massey Ferguson (AGCO), skontaktuj się z naszymi ekspertami. Z przyjemnością znajdziemy dla Ciebie część zamienną do Twojego ciągnika Massey Ferguson. Wystarczy, że podasz nazwę części zamiennej i jej numer katalogowy, a nasz ekspert znajdzie dla Ciebie zarówno oryginalne, jak i nieoryginalne części. Za dobrą cenę. Gwarantujemy niską cenę.