AgroMalibu24.pl to portal informacyjny, za pośrednictwem którego można kupić części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych
Blog

Magni otwiera polski oddział

Magni otwiera polski oddział

Magni otworzyło nową filię w Polsce, aby obsługiwać rynek wschodnioeuropejski.

Nowa placówka, Magni Eastern Europe, znajduje się w Warszawie. W oświadczeniu Magni czytamy: „Wybraliśmy tę lokalizację, ponieważ Polska jest kluczową bramą do Europy Wschodniej, strategicznym obszarem geograficznym dla rynku ładowarek teleskopowych. Ten nowy oddział pozwoli nam być bliżej naszych klientów końcowych i lokalnych dealerów”.

Firma posiada już dealera w Polsce w postaci Riwala, a także obecność na większości sąsiednich rynków.

Nowa filia będzie zarządzana przez Gianluca Bonotto, który został mianowany dyrektorem generalnym zarejestrowanej w Polsce filii na początku tego roku, po ponad 12 latach współpracy z włoskim producentem maszyn rolniczych Maschio Gaspardo, większość czasu spędziła na zarządzaniu polską filią. Dołączył do firmy we Włoszech jako kierownik sprzedaży na Europę Wschodnią, ale karierę rozpoczął w 1995 r. jako kierownik regionalny u producenta brzeszczotów do kamienia, a w 1999 r. przeniósł się do firmy obsługującej przemysł drobiowy jako kierownik ds. eksportu. Trzy i pół roku później odszedł do firmy Agrex, producenta maszyn do mielenia i suszenia zbóż, gdzie był kierownikiem sprzedaży, a w 2010 roku przeniósł się do Maschio Gaspardo.

Będzie wspierany przez Tomasza Króla, który właśnie dołączył do firmy jako kierownik obszaru na Europę Wschodnią, po prawie dziewięciu latach spędzonych w Riwal w Polsce na różnych stanowiskach, od młodszego asystenta po stanowisko odzyskiwania technicznego/ochrony przychodów, a ostatnio menedżera produktu.

Mówiąc o swojej nominacji, Bonotto powiedział: „Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Magni jako dyrektor generalny polskiego oddziału. Sukces Magni od zawsze opierał się na wysokiej jakości i dbałości o zadowolenie klientów. To jest dokładnie to, co czyni Magni wyjątkowym i co Magni Eastern Europe chce jeszcze bardziej ulepszyć dla wszystkich klientów zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasz entuzjazm i nasz profesjonalizm będą kluczem do kolejnego kroku naprzód Magniego”.

Tomasz Król dodał: „Nowy oddział jest kluczowym elementem i zdecydowanie wzmacnia pozycję Magni w Europie Wschodniej. Bliżej naszych klientów i dealerów możemy zaoferować lepsze usługi posprzedażowe i dalej rozwijać naszą sieć. Mam nadzieję, że wkrótce podzielę się z Wami kolejnymi nowościami z naszej branży!”